Через що на зубах можуть з’явитися чорні плями

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 10-22.jpg

У деяких дітей на шийній частині зуба утворюються чорні плями, які часто зливаються в темну лінію. Медики називають це явище нальотом Прістлі.

Що нам відомо:

• це не захворювання зубів або ясен, а наявність особливого виду бактерій;
  • чорний колір, ймовірно, пов’язаний з утворенням сульфіду заліза з сірководню, який виробляють бактерії;
  • такий наліт містить більше кальцію і фосфору, ніж звичайний безбарвний;
  • його виникнення пов’язане з особливими властивостями слини (багато кальцію і фосфору, мало глюкози);
  • особливості слини та мікрофлори, які призводять до утворення нальоту, також захищають і від карієсу;
  • частіше зустрічається у дітей, яких ніколи не годували сумішшю з пляшечки.

В даний час наліт Прістлі визнаний чисто косметичною проблемою. Видалити його можна тільки в кабінеті стоматолога, але цілком імовірно, що через деякий час він з’явиться знову. У дорослих його не буває.

Чек-лист для здоров’я зубів

• Лікування карієсу мамою до, під час і після вагітності: карієсогенні бактерії передаються дитині «у спадок».
  • Не допоювати дитину соками, компотами, сумішами між годуваннями.
  • Обмежити використання пляшечки після року, найкраще — не використовувати її. Для цього з 8-9 місяців треба починати вчити дитину пити з горнятка.
  • Не годувати вночі сумішшю після року.
  • Обмежити використання пустунця після року. Доведено, що на прикус впливає смоктання пустунця і пальця, якщо воно зберігається після 4 років.
  • Збалансувати харчування, обмежити споживання цукру і борошняних виробів. Причому булочки не менш, а може навіть і більш шкідливі для зубів, ніж напої з цукром. Розчинений у воді цукор досить швидко змивається слиною, а вироби з тіста застряють в зубах, що призводить до більш тривалої їх присутності в ротовій порожнині.