Чому діти відмовляються їсти в дитячому садку?

Насправді причин того, що діти не бажають куштувати нове блюдо може бути безліч. Дуже часто таке трапляється, якщо у малюка ще не закінчився адаптаційний до дитячого садочка період, а тому відсутність довіри провокує відмову від нових для дитини речей.

Різноманітні страхи теж можуть стати причиною даного феномену. Так, якщо малечі доводилось чути від батьків чи старших людей, яким вона довіряє, залякування чи негативні висловлювання під час прийому їжі, то дана емоція може закріпитись і стати причиною небажання їсти чи то взагалі, чи то конкретні продукти.

Можливо дитина мала неприємних досвід куштування певної страви – їй не сподобалось, вона не знає, що щось може бути краще приготовано. Цей досвід міг поширитись і на іншу їжу.

Також досить популярна причина – відсутність звички вживати «нормальну» їжу, тобто дитина фактично не сприймає те що їй дають за їжу; вона не вважає це їстівним. Таке може трапитися з дітками, батьки яких годують довго молоком чи сумішами, перетирають в блендері їжу до кашоподібної консистенції. Як наслідок, малюки не звикли жувати і кусати, а тому відмовляються.

Невміння їсти ложкою самостійно. Якщо такий побутовий навик не був придбаний малюком до надходження в дитячу групу, це може стати причиною, по якій малюк буде залишатися голодним. У дошкільному закладі їдять відразу всі діти. Вихователька просто фізично не встигає приділяти багато уваги кожному, щоб усіх нагодувати.

Відсутність режиму дня вдома. Якщо вдома дитина звикла приймати їжу не за графіком, а коли заманеться, то перебудуватися на чіткий розклад в дитячому саду йому буде складно. Найчастіше проблема виникає з дітьми, тільки що почали відвідувати заклад або з тими, хто довго не ходив.

Різновид маніпуляції. Малюки часто вдаються до цього способу, щоб їх раніше забирали додому. Так чи інакше, це один з методів маніпулювання дорослими для досягнення власних цілей.

Хвороба і погане самопочуття. Перед початком хвороби, коли видима симптоматика захворювання ще не проявилася — наприклад, немає температури, нормальний стілець, у крихти цілком може пропасти апетит, він стає млявим і вередливим.