Консиліум по адаптації малюків до умов ДНЗ

Перший крок, на шляху соціалізації, дитині доводиться робити з раннього віку. Процес адаптації до нових умов ДНЗ для малюка стає справжнім іспитом. Відбувається серйозна перебудова всіх його систем і відносин з оточуючими людьми, перебудова звичних форм життя.

Ця різка зміна умов може супроводжуватися важкими переживаннями, зниженням мовної та ігрової активності й нерідко позначається на здоров’ї дитини.

Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди була й лишається найбільш складним періодом як для дитини та її батьків, так і для педагогів дошкільного закладу. Врахування специфіки адаптаційного періоду допоможе не лише знайти правильний підхід до малюка, а й закласти передумови для його успішної соціалізації в новому колективі. Адже характер пережитих емоційних станів у ранньому віці впливає на успіхи й невдачі не тільки найближчого періоду шкільного життя, а й дорослого життя в майбутньому, оскільки емоційна пам’ять фіксує позитивний чи негативний досвід у тих уявленнях, образах та цінностях, що визначають стосунки дитини зі світом.

Для нашого закладу дуже важливо створити усі умови для успішної адаптації малюка.

Обговорити труднощі, намітити шляхи їх вирішення, встановити причини – все це здійснюють педагоги та практичний психолог на засіданні ПМП-консиліуму, який заклад проводить щороку в кінці листопада місяця. Даний вид роботи дозволяє розглянути проблему під новим кутом, побачити більше варіантів рішень, обмінятися думками та досвідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *