Літопис

В поліськім місті Кузнецовську
У гарному затишному куточку
Посеред молодих дерев й пахучих трав
Розцвів чудовий дитсадочок
Із мелодійним іменем “Дзвіночок”

І кожен ранок під його чарівний дзвін ,
Спішать малята у казковий рідний дім.
Де ждуть їх різні іграшки , улюблені розваги,
Багато ласки, теплоти й уваги.

На початку 1990 року розпочалося будівництво дитячого садка №11. Основним замовником будівництва була РАЕС – під керівництвом Володимира Коровкіна. Ще не завершилося будівництво дошкільного закладу, як у вересні 1990 року молода , енергійна Рожко Лідія Олексіївна була призначена завідувачем дитячого ясел-садка №11 відділу дитячих дошкільних закладів РАЕС. Їй доручили супроводжувати будівництво другого крила новобудови та укомплектувати заклад кадрами.

За педагогічною командою для закладу весною 1991 року завідувач поїхала в Дубнівське педагогічне училище і запросила найталановитіших 10 молодих, але впевнених майбутніх вихователів. Це : Моніч В. І; Юрків Н.П; Савицька Л.М; Яковець М.М.; Ващишина А.К; Свідрик Л.В.; Погонець З.М.; Журавель Т. Р.; Мішковець Т.Л.; Згодом приєдналися молоді спеціалісти з Луцького , Кременецького та Володимир-Волинського педагогічних училищ: Шкіндер О.В.; Опалько О.Л ; Лєус Л.І.; Тимощук Н.М.; Максимчук Г.П; Булак Л.П. ; Сенюк О.О. Поряд з молодими спеціалістами до закладу прийшли більш досвідчені педагоги. Це: Верешко Л.М.; Остаповець Г.Ф.; Сергійчук Т.М.; Васьковець О.М.; Шевчик М.І.; Пекарчук Т.Г.; Шевчук Т.І.; Іванько О.Л.; ТихоненкоО.М. Музичні керівники: Білан Л.А.; Комаринська А.С. ; Водько Л.З.; Інструктори з фізкультури: Гарбарук В.А. та Пугайко Т.С. Слідкувати за здоров’ям малюків були покликані старші медсестри Ляшик Л.П.; Рижа С.К.; Медсестра басейну – Корнійко Л. П. ; медсестра фізкабінету – Тимофєєва В.Л.

Надійними помічниками для вихователів і турботливими «матусями» для дітей стали помічники вихователів: Карпач Л.І.; Онопрієнко О.З.; Хандучко Л.В.; КарпенкоВ.В.; Югай С.І.; Рибчинчук К.В.; Ткачук А.І; Кедич В.О.; Кірдєй Г.І.; Радзивіл М.В.; Пашко О.Ф.; Акованцева І.М.; Римарчук С.М.; Нємченко Г.В.; Михалєвська А.Д.; Кадира Л.Т.; Патик Р.Г.; Гарбар Н.І.; Гасан Н.В. Шевчук Н.В.; Коваль Г.П.; Сніжко Є.Д.

На харчоблок прийшли працювати досвідчені кухарі та їх помічники: Тарасюк С.М.; Кедрич Л.І.; Петрук М.Р. ; Фінюк О.П.; Ткачук Н.А.; Коцар Т.Г.; Павлусь Р.П.; Петрушко Т.В.; Гіжицька Р.М.. Машиністи по пранню білизни : Грибок Р.С.; Деревенко О.О.; Нікітчук Н.М; Луковець Н.І.; Діловод – Баймашкіна Н.М.; Кастелянка – Кедич В.С.; Дезинфектор – Швець В.С. Двірники – Когут Г.І. ; Бутовська Г.А.; Слюсар-сантехнік – Шмига Д.І. Охороняли дитячий садок Старинська М.С.; Пастерук В,Ф. Пашко К.К. Наставником у обслуговуючого персоналу була завгосп – Прилєпа В.Д.

У кінці 1991 року сформувався молодий педагогічний колектив 33 педагоги. Лідії Олексіївні і вихователям – методистам Олещук Л.М. та ШарабарЛ.Г. довелося «викладатися» сповна, щоб заклад став найкращим.

Щире бажання молодих дівчат віддати себе дітям, їхні свіжі знання у поєднанні з чималим практичним досвідом завідувача, вихователів – методистів, досвідчених вихователів , схильних до безперервної творчості до виконання неординарних завдань, зробили добру справу.

Народилася дружна, енергійна молода сім’я, де задум одного підхоплюється і розвивається іншими, де активна пошукова діяльність стала провідною для дітей і дорослих.

8 Липня 1992року переступили поріг дитячого садка перші наші вихованці. Найпершою привів тато свою донечку Поміну Аллу.

Робота закладу спрямовується на розвиток інтересів дітей, їх творчих і художніх здібностей, естетичних почутів, сприйняття та відчуття краси навколо себе : у природі, побуті, в найближчому оточенні.

Педагогічний процес орієнтований на особистість кожної дитини і має на меті всебічний гармонійний розвиток.

З 2003 – 2004 навчального року педагогічний колектив визначив новий освітній напрямок – розвиваюче випереджуюче навчання. Технологія розвивального навчання дала змогу підтримувати і розвивати такі чудові якості дошкільника, як інтерес до знань, потреба в самоорганізації, творче мислення, розкривати індивідуальність, самоцінність кожної дитини.

Випускники нашого дошкільного закладу граючись, не помічали, що навчаються. І успішно навчаючись в школі, показують себе здібними учнями.

Фізичний розвиток і здоров’я дошкільнят перебуває під пильною увагою медиків і педагогів закладу. Надзвичайно хороший ефект дають щоденні заняття фізкультурою, загартувальні процедури , плавання в басейні.

Фізичному вихованню та оздоровленню дітей сприяє робота басейну та фізкультурної зали з оригінальним спортивним обладнанням, вправляючись на якому дошкільнята проявляють вільну творчість у фізкультурній сфері.

До послуг малят у дошкільному закладі діє фізіотерапевтичний кабінет, де використовуються апарати: КУФ, інгалятори, бактерицидні лампи, електрофорез , аромоароматизатор; медсестра по оздоровленню вміло проводить малятам масаж, ЛФК.

Музично-естетичний напрямок займає належне місце в роботі з вихованцями. Цікаві неординарні заняття, театралізовані свята, розваги, концерти для батьків і дітей проводять талановиті, творчі музкерівники, які вважають, що не талановитих дітей не буває.

Організовуючи різноманітні свята, конкурси, дбаємо про те, щоб ніхто з дітей не відчув себе самотнім, скривдженим, неоціненим.

2004 – 2006 роки. Творча група педагогічних працівників дошкільного навчального закладу бере участь в апробації нової програми і працює за напрямком: „Впровадження в практику роботи педагогічних працівників дошкільної освіти „Базової програми розвитку дітей дошкільного віку”.

2005 р. – обласний семінар по впровадженню в практику „Базової програми розвитку дітей дошкільного віку”.

Наш «Дзвіночок» є активним учасником обласних конкурсів – ярмарок педагогічних ідей. Отримали:

 • Диплом лауреата за активну участь у Першому обласному конкурсі – ярмарці педагогічних ідей у номінації «Дошкільна освіта» , де був представлений буклет «Сходинки до інформатики».
 • Сертифікат учасника третього обласного конкурсу – ярмарку педагогічної творчості. «Розвиток логіко-математичного мислення дошкільнят» у номінації «Дошкільна освіта».
 • Сертифікат учасника третього обласного конкурсу – ярмарку педагогічної творчості. «Система занять з цікавої математики» у номінації «Дошкільна освіта».
 • ІІ місце в п’ятому обласному конкурсі – ярмарку педагогічної творчості. «Система занять із зображувальної діяльності » у номінації «Дошкільна освіта».
 • Сертифікат учасника дев’ятого обласного конкурсу – ярмарку педагогічної творчості. «Тематичні тижні в дитячому садку» у номінації «Дошкільна освіта».
 • Сертифікат учасника дванадцятого обласного конкурсу – ярмарку педагогічної творчості у номінації «Дошкільна освіта».

Колектив ДНЗ неодноразово ставав переможцем міських та обласних оглядів-конкурсів. Зокрема:

 • у 2002 та 2003 роках посів І місце в міському огляді-конкурсі по підготовці дошкільних навчальних закладів до нового навчального року.
 • в 2004 році – І місце в обласному огляді-конкурсі по підготовці дошкільних навчальних закладів до нового навчального року
 • у 2006 посів ІІІ місце в міському огляді-конкурсі по підготовці дошкільних навчальних закладів до нового навчального року.
 • І місце у міському огляді-конкурсі методичних кабінетів серед дошкільних закладів.
 • ІІ місце в міському конкурсі – ярмарці педагогічних ідей за представлений буклет «Ігрові технології в дії.»
 • ІІІ місце у міському етапі Всеукраїнського дитячого конкурсу «Пізнай наш рідний край»
 • ІІІ місце у міському конкурсі «Кращий літопис сімейного виховання»
 • У 2008р та 2009р роках посів І місце в міському огляді-конкурсі по підготовці дошкільних навчальних закладів до нового навчального року.
 • 2009р – Лауреат обласного конкурсу «Кращий дошкільний навчальний заклад року »
 • У 2011році – І місце у міському конкурсі «Космічний вернісаж» у номінації «Проекти»
 • У 2011році – ІІІ місце у міському конкурсі «Космічний вернісаж» у номінації «Макет Сонячної системи »
 • 2012р – І місце в обласному конкурсі «Заклад майбутнього»
 • У 2012році – І місце у міському конкурсі «Музейна педагогіка » у номінації «Розкриття теми»
 • 2012рік – Флагмани освіти і науки.
 • 2014рік – заклад атестовано з відзнакою
 • 2015р І місце у спортивних змаганнях «Малі Олімпійські ігри-2015»
 • 2015р ІІІ місце у міському конкурс на кращий проект «Історія та перспективи розвитку методичної служби дошкільних навчальних закладів»
 • 2016р ІІ та ІІІ місце в міському конкурсі «Дидактична гра – господиня педагогічного процесу»
 • 2017рік – І місце в міському конкурсі «Велика пісочниця» (діти) в номінації «Патріотичний танець»
 • 2017рік – І місце у вокальному жанрі та Гран-прі в декламаторському жанрі в міському конкурсі «Велика пісочниця» серед дорослих
 • 2017р ІІІ місце в обласному конкурсі «Зимова фортеця» в рамках Всеукраїнських спортивних заходів

І приємно визнати, що до відзначення двадцятип’ятирічного ювілею закладу, залишилось і успішно працюють 23 працівника, які приймали перших діточок. А серед них перша і єдина керівник закладу Рожко Лідія Олексіївна та вихователь – методист Олещук Людмила Михайлівна.