МОЗ: імунізація є питанням національної безпеки!

МОЗ закликає батьків вакцинувати дітей проти кору.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за останній тиждень на кір захворіли 2 138 людей — 729 дорослих і 1 409 дітей (на 15% більше ніж минулого тижня).

У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що щеплення є єдиним надійним засобом захисту від кору.

«Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики», – йдеться у повідомленні відомства.

Найчастіше хворіють діти 5–9 років, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не сформувався імунітет до хвороби.

Станом на 1 листопада кількість дітей, які вчасно отримали першу дозу КПК, становить 76,1%, дві дози КПК – 77,5%.

«Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%», – повідомляють у МОЗ.