Основні плюси і мінуси плавання для дітей

Основні плюси і мінуси плавання для дітейЗаняття плаванням – запорука міцного здоров’я і гармонійного розвитку дитини. В якійсь мірі вода – наша рідна стихія, і саме тому плавання так подобається і дорослим, і дітям. Якщо ви шукаєте для своєї дитини нетравматичний вид спорту, який зміцнить її здоров’я і загартує не тільки організм, але і характер, то плавання для дітей – ваш вибір.

Починаючи з 2-3 років, дитину можна поступово вчити плавати, але обов’язково в ігровій формі. Досвідчені тренери наполягають: до п’ятирічного віку заняття плавання не повинні бути занадто серйозними – нехай дитина хлюпається і грає з водою, як їй подобається. Так басейн не перетвориться для дитини в каторгу і малюк зможе по-справжньому полюбити воду.

Професійні заняття плаванням для дітей оптимально починати в 5-7 років. У цьому віці дитина стає більш координованою, вміє зосереджуватися і здатна зрозуміти, що від неї хоче тренер. У цьому ж віці дитину починають вчити плавати усвідомлено – навіть якщо вона вже вміє триматися на воді, необхідно поставити правильну техніку.

Поговоримо про користь і шкоду плавання для фізичного розвитку малюка.

Користь плавання для дітей

Плавання настільки корисне для фізичного і душевного здоров’я, що його вважають відразу і спортом, і видом дозвілля, і терапевтичної методикою. Розглянемо його найосновніші плюси.

– Зміцнення імунітету. Плавання – один з найефективніших видів загартовування. При постійних заняттях в басейні механізми терморегуляції удосконалюються, а організм вчиться швидше адаптуватися до змін зовнішнього середовища. Про сезонні застуди дитини ви зможете забути.

– Фізичний розвиток. У плаванні задіюються практично всі групи м’язів, працюють і руки, і ноги, і спина. Таке рівномірне навантаження формує гармонійну і пропорційну фігуру, поліпшується постава і збільшується витривалість.

– Профілактика захворювань. Заняття плаванням запобігають викривленню хребта, розвитку плоскостопості і виникненню у дитини зайвої ваги.

– Зняття стресу. Купання у воді – це завжди позитивні емоції. Якщо ваша дитина непосидюча, дуже активна або агресивна, плавання дозволить їй випускати надлишки енергії і буде надавати регулярний заспокійливий ефект.

– Користь для організму. Плавання покращує роботу дихальної, серцево-судинної, кровоносної і нервової систем, що в свою чергу комплексно зміцнює здоров’я маленького спортсмена.

– Формування характеру. Тренування в басейні, як і в будь-якій спортивній секції, має на увазі дисципліну. Займаючись плавання, дитина навчиться бути уважною, відповідальною і працьовитою, розуміти поставлені перед нею завдання, програвати і перемагати.

Мінуси плавання для дітей

Крім переваг, заняття плаванням мають і деякі протипоказання і негативні моменти. Так, наприклад, для алергіка басейн може послужити додатковим роздратуванням шкіри.

Плавання — з одного боку відмінне загартування, коли батьки забувають про дитячі застуди. А з іншого боку, професійні захворювання плавців — це риніти і отити. Хоча, якщо говорити про хвороби, то будь-який вид спорту пов’язаний з травматизмом.

Якщо уроки плавання стануть для дитини не просто корисним проводженням часу, а серйозним спортом, то потрібно бути готовими до того, що у сина або доньки зміниться фігура. Широкі плечі і потужні руки, на які припадає основне навантаження, відрізняють фігури плавців від інших спортсменів.

Рекомендації батькам, які вирішили віддати дитину на плавання

Якщо ви вирішили, що дитині потрібно відвідувати басейн, переконайтеся, що медичних протипоказань до цього немає. Плавання нерідко педіатри рекомендують як лікувальну фізкультуру.

Важливо також заздалегідь познайомитися з інструктором, який буде навчати дітей плаванню. Дитячий тренер — це не лише професіонал, а й педагог. Занадто суворий педагог, який часто підвищує тон у спілкуванні з вихованцями, сильно їх перегружає, може відбити у сина або доньки бажання плавати надовго.

Якщо ж тренер тактовний, уважний, стимулює своїх підопічних похвалою і поводиться з ними, як з дорослими, то дуже скоро батьки помітять не тільки позитивні зміни в здоров’ї дитини, але і її успіхи в навчанні. Хороший тренер завжди реально оцінить можливості і здібності свого вихованця і, звичайно ж, скаже про свої оцінки батькам.

Починати заняття в басейні потрібно з відвідин лікаря. Довідка, яка підтверджує, що дитині дозволяються заняття в басейні, обов’язкова. Шапочка та купальний костюм, дитячі окуляри для плавання і шльопанці будуть потрібні дитині для відвідування занять з плавання. Ці речі повинні бути красивими і якісними, щоб з їх допомогою у вашого юного спортсмена формувалося бажання займатися саме цим видом спорту.

У процесі занять у дитини будуть з’являтися не тільки навички і вміння, але і нові друзі. Цікавтеся її спілкуванням, ставленням до плавання, вникайте в тонкощі навчання, щоб зрозуміти, чи правильно ви зробили спортивний вибір.