Поки всі вдома: чим зайнятися з дітьми під час карантину

У дітей – карантин у школах і дитсадках, у батьків – переїзд офісу додому або незапланована відпустка. Що робити, щоб не збожеволіти, а навпаки, зміцнити сімейні зв’язки у час випробування?

Грайте у настільні ігри.

Напевно, у вас вдома десь лежить кілька таких – з фішками і кубиками, до прикладу, популярна «Монополія». Або завалялась у шухляді колода карт чи коробка з шахами. Ви вмієте грати в шахи, а ваш школяр ще ні? Спробуйте навчити, але тільки якщо дитині цікаво. Можна різатися і в «дурня» – головне, щоб всім було весело.

Забезпечте дітям незалежні заняття.

Це буде складно, якщо малеча дошкільного віку, але вкрай необхідно, якщо ви працюєте з дому. Буде великою спокусою дати дитинчаті один з численних ґаджетів, проте є безліч інших способів його зайняти: пластилін, конструктори, розмальовки, головоломки, пазли, набори для творчості. Звісно, так маля наробить більше сміття, однак це набагато продуктивніший спосіб згаяти час. А ви самі вже розгадали загадку кубика Рубика?

Читайте їм.

Якщо раніше рідко вдавалося викроїти час для того, щоб почитати малечі цікаву книгу, саме час надолужити згаяне. Дитина може не просто слухати – запитуйте її, що буде далі, і нехай намагається відгадати. Можете спробувати разом писати казки і подивитися, що з цього вийде – раптом крутіше, ніж у Андерсена? Якщо ж ви зайняті, ввімкніть малечі аудіокнигу. Зі старшими можна організувати книжковий клуб і дискутувати довкола прочитаного.

Проводьте час на вулиці, особливо якщо маєте сад.

Взагалі-то, для розвитку імунітету організм дитини мусить контактувати мікроорганізмами, які циркулюють у навколишньому середовищі. Гуляйте в саду, грайте у рухливі ігри, дозволяйте дитині бігати, залазити на дерева. Якщо є потреба, нехай вона допоможе з садово-городніми роботами, заохочуйте її спостерігати за розвитком рослин, птахами і комахами. Не тримайте дитя під ковпаком: відомий педіатр Євген Комаровський вважає допустимими навіть прогулянки до парку чи лісу і спілкування дітей невеликими групами (до 5 осіб). На його думку, дистанцію в цьому випадку повинні тримати тільки дорослі.

Займіться спортом.

Коли ще почати дбати про здоров’я – своє і дитини? Аеробікою, йогою чи танцями можна зайнятися, не виходячи з дому. Інструкторів знайдете онлайн. Якщо у вас є подвір’я, витягніть з комірчини тенісний чи футбольний інвентар. Головне, щоб потім м’ячі не потрібно було діставати з сусідського двору.

Комунікуйте з друзями та близькими.

Кожна сучасна дитина знає тисячу і один спосіб, як не втратити контакт зі своїми приятелями. Властиво, вони й без карантину більше спілкувалися онлайн, ніж офлайн. Навпаки, викликом може стати необхідність змушувати чадо час від часу відриватися від смартфону. Хоча не виключено, що тепер ви самі почнете завантажувати відео у TikTok. Але нехай внуки також телефонують дідусям і бабусям.

Вчіться.

Багато дітей не схильні ставитися серйозно до дистанційного навчання, тому цей процес необхідно контролювати. Доведеться перейняти на себе деякі функції вчителів: додатково пояснювати незасвоєний матеріал, стежити, щоб дитина виконувала отримані завдання, перевіряти її знання. Врешті, все одно ви змушені проходити шкільну програму разом із нею. Важлива самоорганізація: варто виділити для виконання онлайн-завдань певні години з фіксованими уроками і перервами.

Джерело: Христина Шепа,
для «ПЕРШИЙ.com.ua»