Поведінка уникання невдачі

🖐️ Часом дитина схильна відмовлятися від ігор та навчання через страх поганого результату. Часто це діти з низькою самооцінкою. Вони зволікають з виконанням завдань, намагаються уникати діяльності, результати якої зазвичай оцінюються, не завершують розпочате, жаліються на головний біль або інші перешкоди, які їм завадили тощо.

👨‍👩‍👧 Батькам доцільно докласти зусиль, щоб підвищити впевненість у своїх силах у такої дитини.

✅ Хвалити за кожну вдалу спробу. Зосередитись на старанні та тих зусиллях, які доклала дитина.
✅ Створювати ситуації, в яких дитина гарантовано матиме успіх та відчуватиме себе успішною.
✅ Уникати неконструктивної критики та обговорень невдач дитини (особливо, якщо дитина чує такі розмови).
✅ Заохочувати дитину до саморефлексії своїх успіхів.

☝️ Батьки, дуже важливо, щоб ви самі вірили у своїх дітей! Бо вони це відчувають.