Права дитини

Кожна дитина є повноцінним членом суспільства, вона має свої права. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція про права дитини від 20.11.89 р. В українському законодавства основними правовими документи з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.

З метою утвердження і забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов’язком держави, посилення консолідації українського суспільства, підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН про відзначення 10 грудня на честь ухвалення Загальної декларації прав людини Дня прав людини президент України 9 грудня 2022 року підписав Указ №854/2022 про встановлення в Україні Дня прав людини, який відзначатиметься щороку 10 грудня.

В нашому закладі для дошкільників старших груп практичним психологом був проведений ігровий тренінг “Мої права”. Під час якого, діти, вирішуючи проблемні ситуації познайомилися з правами дітей.

Ігрові завдання сприяли кращому розумінню та запам’ятовуванню матеріалу.

Рефлексією тренінгу стала спільна робота дошкільників – виготовлення квіточки-пам’ятки прав дитини.