Хто такий практичний психолог?

Практичний психолог дошкільного закладу забезпечує захист психічного здоров’я і соціального благополуччя усіх учасників педагогічного процесу. Він діє відповідно до Закону України «Про освіту», Положення про психологічну службу системи освіти України, Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про охорону дитинства», Конвенції про права дитини, етичного кодексу психолога.

Психолог – фахівець, який консультує ЗДОРОВИХ людей в ситуаціях утруднення в різних сферах життя (проблеми в навчанні та вихованні, стосунки в колективі, стосунки між дітьми і батьками, проблеми в спілкуванні, вибір життєвого шляху, саморозвиток, конфліктні ситуації і багато що інше).

До психолога звертаються люди, які відчувають потребу щось змінити, вирішити проблему і знайти вірний шлях в житті. Психолог готовий бути поруч, коли вам важко. Це людина, що має професійну інформацію, але без готових відповідей на усі випадки життя, адже кожен випадок індивідуальний. Тому психолог лише підкаже і допоможе, а рішення завжди залишиться за вами.

Основне правило роботи психолога – КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ. Ніхто без вашої згоди не дізнається, з яким питанням ви звернулися до психолога, про зміст вашої з ним бесіди, а частенько навіть і про сам факт вашого звернення. Це ж стосується і результатів психологічного тестування, яке проводиться в закладі.

Основна мета діяльності практичного психолога:

  • Сприяти повноцінному і всебічному розвитку дітей;
  • Забезпечення індивідуального підходу;
  • Профілактика і корекція відхилень психологічного розвитку дітей.

Психодіагностична робота полягає у:

  • Виявленні дітей, що важко адаптуються до нових умов дитячого садка;
  • Дітей, які мають труднощі у розвитку когнітивної, особистісної, емоційно-вольової сфер та комунікативних здібностей.
Головне для практичного психолога — це привернення батьківської уваги до розвитку дитячої особистості, розуміння своєї ролі у вихованні та навчанні дітей.