Всі ми мусимо усвідомити: так, як раніше, вже не буде. Карантин вніс жорсткі корективи в звичне життя, і дитячі садки працюватимуть за нових умов з дотриманням низки санітарних вимог.
Найперше, до дитячих садків не допускатимуться діти та працівники із ознаками гострих респіраторних захворювань та температурою вище 37,2. Навіть якщо хтось із батьків, поспішаючи на роботу, спробує “нагодувати” дитину ліками і відправити до садка в надії, що все минеться, а під час перебування в закладі у дитини виявлять симптоми ГРЗ, батьки змушені будуть негайно (!) забрати дитину. Поява хворого в колективі в умовах епідемії – це наражання на небезпеку оточуючих, вияв безвідповідальності та грубої неповаги до педагогів і дітей. Якщо ж ваша дитина здорова, і ви плануєте привести її до дитячого садка, уважно вивчіть нові правила перебування в закладах освіти і, по можливості, в доступній формі розкажіть про них своїм дітям.
Правило 1. Вчасний прихід в заклад.
У відповідності до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України ніхто, крім працівників і вихованців, не може заходити у будівлю садочку. На час карантину вихователь повинен зустрічати дітей і батьків на вулиці. ТОМУ: приводти дітей в дошкільний навчальний заклад №11 відповідно до режиму дня вікової групи з 7.00 до 8.00 год. на ігровий дитячий майданчик, що закріплений за групою, з обов’язковим дотриманням дистанціювання у 1,5 м (згідно розміток); за несприятливих умов приймання дітей здійснюватиметься на вході до приміщення.
Вхід в приміщення дитячого садка (групи) категорично заборонено!
Правило 2. Наявність індивідуальних засобів захисту.
Батькам або особам, які приводять дитину в заклад обов’язково одягати респіратор або захисну маску правильно: так, щоб були закриті ніс та рот.
Правило 3. Здорова дитина, здорова родина.
Приводити до закладу здорову дитину. Не приводити, якщо є ознаки гострої респіраторної інфекції (кашель, нежить, головний біль, підвищена температура) або хтось вдома на карантині чи в ізоляції. За таких умов усі члени родини повинні залишатися вдома та виконувати вказівки сімейного лікаря.
Правило 4. Дотримання соціальної дистанції.
Як би не скучила дітвора один за одним, обійми, поцілунки в умовах епідемії під табу. Поясніть дитині, що таке інфекція, як вона передається і чим небезпечна. Переконайте, що поки необхідно утриматися від фізичного контакту з іншими дітьми. Роз’яснювальну роботу будуть проводити і педагоги, але перше слово за Вами, батьки.
Правило 5. Гігієна і дезінфекція.
Пояснювати дітям, які правила безпеки зараз діють у дошкільному закладі та чому їх запровадили, чому не можна торкатися брудними руками до очей, носа, рота; організувати демонстрацію того, як правильно мити та дезінфікувати руки. Адже працівники дитсадків впродовж робочого дня повинні носити захисні маски та змінювати їх через кожні 2 години, мити руки з милом щонайменше раз на дві години і нагадувати про це дітям. Також необхідно часто дезінфікувати, провітрювати приміщення та робити вологе прибирання (згідно розробленого графіка, який включає всі протиепідемічні заходи). Це здійснювати значно легше, якщо дитина орієнтується в ситуації.
Правило 6. Правило іграшок.
Улюблені ляльки, машинки, трансформери залишаються вдома. Приносити свої іграшки до дитсадка не можна! На час адаптивного карантину під забороною м’які іграшки. Їх в групах не буде. Як не буде і килимів для гри. Більшу частину часу діти проводитимуть на свіжому повітрі.
Правило 7. Чистота запорука здоров’я.
Нагадую про необхідну наявність змінного одягу та взуття, у дитини обов’язково мають бути панамка (хустинка, бейс), декілька пар чистих носочків.
Правило 8. Етикет.
Навчайте дитину правильно закривати обличчя під час чхання або кашлю.
Правило 9. Медична довідка.
Якщо Ваша дитина має підозру на вірус або був контакт з хворим, вона припиняє відвідувати заклад протягом 2 тижнів. Відновлення відвідування закладу можливе після надання медичної довідки про стан здоров’я дитини і дозвіл на відвідування дошкільного закладу лікарем.
Зазначений перелік нових вимог не є остаточним, тому варто з увагою дослухатися до порад та рекомендацій, які надаватимуть педагоги.
Адміністрація ДНЗ