Підготувала І.Бідюк
МЕТА: Уточнити , чи вміють діти:
- Складати картинку із окремих частин;
- Відповідати на незвичайні запитання;
- Орієнтуватися в схемах “ кількість-цифра”;
- Впізнавати і швидко називати предмет, який зображено на картинці;
- Розкладати геометричні фігури, орієнтуватись на форму та кількість кольорів на фігурі;
- Відшукувати й правильно писати цифри, які відповідають даному місцю;
- Орієнтуватись в матеріалах, з яких зроблені різні предмети.
Розвивати кмітливість, мислення, уяву, пам’ять.
Виховувати зосередженість, бажання виконати завдання якнайкраще.
МАТЕРІАЛ: атрибути до дидактичних ігор:
- “Хто швидше складе картинку”;
- “Знайди половинку”;
- “ Геометрична мозаїка”
- “ Що з чого зроблено?”;
предметні картинки, схеми для розстановки цифр, підбір запитань.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: – Добрий день! Раді вас вітати на інтелект –шоу “ Розумники і Розумниці”. Відразу хочемо представити вам наших учасників. ( Учасники називають себе).
Представляємо наше журі:
- Отже, ми починаємо.
Зараз ми вияснимо , яка команда почне першою виконувати конкурсні завдання. Ми пограємо в гру “ Склади картинку”.
Для команди “ Розумників” – ігрове поле зеленого кольору.
Для команди “ Розумниць” – червоного.
( Діти складають картинки).
Отже першою справилась команда …………
То ж їм і першим відповідати на “хитрі запитання”.
- На одній нозі півень важить 4 кг.
Скільки важитиме півень на двох ногах?
( 4 кг)
2. Яке колесо під час руху не обертається ?
( Запасне)
- На столі лежало 5 яблук . Одне Павлик розрізав на чотири частинки. Скільки яблук залишилося на столі ?
( 5 ).
- Катруся з дуба груші рвала,
у кошичок складала:
дві татові і дві матусі,
три братику і три Катрусі.
Скільки всього було груш?
( На дубі груші не ростуть).
- П’ять картоплин у каструлі зварилися за 20хвилин. Скільки хвилин варилось 1 картоплина. ( 20 хвилин)
- Скільки кроків зробить горобець за сім років ? (Горобець стрибає).
- У Зайчика 7 морквин. Він з’їв усі , крім трьох. Скільки морквин залишилось у зайчика? ( 1).
- У школу йшло 5 хлопчиків. Зі школи 3 дівчинки. Скільки дітей йшло до школи? ( 5 хлопчиків).
- Який день стоїть між вівторком і четвергом ? ( Середа).
- Хлопчик ліг спати о 7 годині вечора. Він навів будильник на 8 годину вечора. Скільки годин він проспав , поки його не розбудив будильник? ( 1 год).
Запитання для другої команди :
- Хто більше важить: 3 зайці чи 1 слон? (Слон).
- Що стоїть між числами 4 і 6? ( Число 5).
- Скільки днів на тиждень полює сова на мишей? (Ні одного. Сова полює вночі).
- Що треба зробити цапові, щоб розділити порівну 6 головок капусти між п’ятьма козами ? ( 1 залишити собі).
- Над річкою літало 5 метеликів, 2 ластівки, 4 чайки. Скільки птахів літало над річкою? ( 6).
- Троє антилоп пробігло 12 кілометрів. Скільки кілометрів пробігла кожна антилопа? ( 12).
- Росло 4 берези. На кожній березі – по 4 гілки, на кожній гілці по 4 яблука. Скільки всього яблук ? ( На березі яблука не ростуть).
- Чебурашка, крокодил Гена і Шапокляк чекали поїзда 3 години. Скільки годин чекав поїзда кожен з них ? ( 3 ).
- На день народження до кізоньки приїдуть семеро гостей . На скільки частин вона повинна розрізати торт, щоб кожен отримав порівну ? (8).
- Уяви собі, що ти капітан корабля. На борту 3 мішки борошна, чотири пасажири. Скільки років капітану? ( Скільки і тобі).
Вихователь: – Зараз журі нам повідомлять скільки балів за це завдання отримує кожна команда.
В цьому конкурсі перемогли ….., і вони починають слідуючий конкурс “ Склади половинку”.
(Завдання виконується почергово. Кожен учасник бере картку з цифрою, відповідно добирає картку з відповідною кількістю предметів. Виграє команда, яка складе більшу кількість картинок).
– Отже, команда “ Розумників “ має………..балів
- Команда “ Розумниць” має — балів.
І слідуюче завдання починає команда …………
За 30 секунд ви маєте назвати предмети, які зображенні на картинках. Скільки предметів назвете, стільки балів отримаєте.
( По закінченню оголошується скільки балів за одне завдання і загальна кількість балів).
- Слідуюче конкурсне завдання “ Геометрична мозаїка”.
Необхідно не тільки розкласти геометричні фігури за формою, але й за кількістю кольорів на кожній фігурі.
Знову ж таки для команди “Розумників” ігрове поле – зеленого кольору, для команди “ Розумниць “ – червоного.
- Ну , що ж, ми знову попросимо журі оголосити нам кількість балів.
- Зараз уважно подивіться на цих математичних жуків. Необхідно розставити відповідні цифри у вільні квадрати . Але будьте уважні, слідкуйте за лініями.
Завдання виконуються почергово.
І зараз останній конкурс, в якому кожен гравець може отримати по 1 балу. Конкурс називається “ Що з чого зроблено ?”.
- Отже, всі картинки розкладено правильно. І кожна команда отримує по …. балів.
- Слово надається голові нашого журі для оголошення переможців і нагородження наших учасників.
Учасники нагороджуються грамотами.