“Синдром мокрих штанів” або чому дитина мочиться в дитсадку?

Буває так, що дитина, перебуваючи в дома вже проситься на горщик, але з дитячого садочка доводиться знову забирати мокрі штанці.
Причини:
1. Вік та розвиток органів сечовипускання й дефекації, відповідний розвиток кори головного мозку.
Якщо Ви вчасно почали привчати свою дитину до горщика, вже з 1,5-річного віку, то оптимальний вік “горщикових” УМОВНО-СТІЙКИХ навичок сформується в інтервалі від 22-х до 30-ти місяців. СТІЙКІ ж рефлекси сформуються ближче до трирічного віку.
Якщо ж Ви пізніше 1,5-річного віку почали дитину привчати до горщика, то й СТІЙКИХ рефлексів сечовипускання варто очікувати пізніше.
Явище УМОВНО-СТІЙКИХ рефлексів ми можемо спостерігати коли дитина, наприклад, “загралася”: діяльність дитини була така цікава, що вона забула сходити чи не встигла добігти до туалету.
2. Емоційний стан дитини.
На процеси сечовипускання й дефекації малої дитини прямо впливає її емоційний стан. Тривожність, невпевненість, переживання, що часто супроводжують дитину під час початку відвідування дитсадка, зміни місця проживання (нова квартира, кімната), поява братика чи сестрички, конфлікти в сім’ї між батьками, смерть близьких, – призводять до погіршення контролю процесів сечовипускання та дефекації дитиною.
3. Різний процес контролю у сплячої й активної дитини.
Часто діти вже контролюють процеси сечовипускання та дефекації протягом дня, але під час сну трапляються “несподіванки”. Таке буває у 20% чотирирічних і 10% п’яти-шестирічних дітей. Причина в тому, що сечовий міхур повинен вміти утримувати певний об’єм рідини, а спляча дитина вчасно вловлювати сигнал “бульбашка повна”. Відповідно, дане вміння залежить від розвитку органів виділень та нервової системи.
4. Фізичні причини.
Це всі проблеми здоров’я дитини, які можуть спричинити за собою труднощі сечовипускання й дефекації. Насамперед, це інфекції сечовивідних шляхів, захворювання нирок, пієлонефрит, порушення обміну в ниркових тканинах, дефекти ендокринної системи. Всі фізичні причини порушення виділень у дитини потребують медичного лікування.