Тиждень безпеки дитини

Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці дітей до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

Саме тому, з метою закріплення дітьми елементарних знань з питань особистої безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, виховання свідомого ставлення до свого здоров’я, формування та розвитку у дітей дошкільного віку високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, кмітливості; удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників з питань безпеки життєдіяльності дітей, поліпшення якості навчально-виховної роботи в закладі з питань охорони життя, в нашому закладі з 24.04 по 28.04.2023 було проведено «Тиждень безпеки дитини».

Під час підготовки та проведення «Тижня безпеки дитини» в закладі проведено ряд заходів:
1. Перевірено наявність документації з охорони праці та безпеки життєдіяльності;


2. Підготовлено і надано:
-Лекцію для працівників: «Морально-психологічна підготовка працівників ДНЗ до дій в екстремальних ситуаціях».
-Круглий стіл для батьків: «Безпека дошкільників – турбота дорослих».
-Інформацію для батьків «Поради психолога про поведінку в екстремальних ситуаціях».
-Пам’ятку для батьків «Правила надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків».

3. Оформлено виставку дитячих малюнків «Зробимо світ кращим».

4. Перевірено стан електричного обладнання, приміщень та території, стан пожежних щитів та безпечність пожежного, спортивного обладнання.

5. Перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків.

6. Перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті.

7. Підібрані ігри, заняття, бесіди, ілюстрації з ОБЖД для роботи з дітьми.

8. Під час «Тижня безпеки дитини» проведені:
– Конкурс малюнків: «Прикрасимо планету Земля», «Вогнегасник», «Отруйні та їстівні гриби», «Безпека дитини в побуті».
– Малювання крейдою на тротуарі «Пожежна безпека».
– Перегляди тематичних мультфільмів:
«Про здоров’я», відео «Чорнобильська трагедія 1986», «Пес Патрон», «Сам удома», «Уроки обережності Тітоньки Сови», «Корисні підказки. Вперед, вогнеборці!», «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови», «Небезпечні знахідки», «Безпека на дорозі».

– Тематичні заняття:
«Діти на вулицях міста», «Як не захворіти? Повітря, вітер, значення чистого повітря», «Пожежна машина», «Буду я природі другом», «Безпека під час війни», «Подорож до країни дорожніх знаків», «Щоб вогонь не завдав біди – будь обережним з ним завжди», «Мінна безпека», «Правила безпеки знай – небезпеки уникай», «Пес Патрон і вибухонебезпечні предмети», тощо.

– Бесіди:
«Що робити, коли лунає сирена», «Дорожня абетка», «Дітям про вибухонебезпечні предмети», «Як поводитись під час пожежі», Бесіда за змістом відомих художніх творів («Троє поросят», «Колобок», «Коза та семеро козенят»), «Рух – це життя», «Твої дії в разі небезпеки (правила поведінки в екстремальних ситуаціях), «Цікаво містом мандрувати, якщо правила безпеки добре знати», «Наш друг світлофор», «Сам у дома» «Вогонь – друг, вогонь – ворог» «Що я зроблю, коли знайду невідомий предмет?», «Про мікроби та хвороби треба знати всім», «Пожежна безпека», «Небезпечні іграшки», «Дитина і природа», «Небезпечні дороги», «Бабуся захворіла», «Вітер віє, вітер буйний», «Сірники – це небезпека», «Як уникнути неприємностей» тощо.

– Проведені сюжетно – рольові та дидактичні ігри та моделювання ситуацій:
«Кольорові автомобілі», «Чим можна отруїтися?», «Корисно – шкідливо», «Безпечно – небезпечно», «Мінери на завданні», «У гості до бабусі Медуниці», «Пройди та не наступи», «Хто влучніший», «Шкідливі звички», «Хворий чи здоровий», «Що потрібно пожежнику для роботи», «Хто швидше загасить вогонь», «Пожежники на навчанні», «Небезпечні предмети в руках дітей», «Допоможи потерпілому», «Склади тривожний рюкзачок», «Сам у дома», «Сортуємо сміття», «Перехід вулиці в непризначеному місці», «Ти дома сам, а за вікном сильний вітер з дощем», «Пожежа в сусідній квартирі», «Вогнище на пікніку», «Діти біля водойми», «Червоне світло застало серед дороги», «Сигнал повітряної тривоги», «Тебе вжалила бджола, твої дії» тощо.

– Дітьми здійснено досліди:
«Вітрячок», «Брудна та чиста вода», «Живий вогонь», «Сила вітру», «Як працюють легені».

– Екскурсії-огляди та спостереження:
«Пожежний щит в приміщенні та на вулиці», «Пожежна машина та робота пожежників», «Рух автомобілів», «Безпритульні тварини» тощо.

9. Проведено фізкультурну розвагу «Ліга Супергероїв – за безпеку малят!».
Під час розваги діти мали змогу продемонструвати свою спритність, кмітливість, силу, командний дух, а також знання з власної безпеки. Малюки отримали чудовий настрій, позитивні враження, радісні емоції, заряд позитивної енергії та нагороди.

10. Проведено тренінг для педагогів «Знання бережуть життя».
Основною метою зустрічі стало удосконалення морально-психологічної готовності педагогів діяти в екстремальних ситуаціях. Учасники тренінгу мали змогу познайомитися зі світом власного “Я”, визначити особисті внутрішні ресурси, розробити пам’ятку “В екстремальних ситуаціях виживає той, хто…”. Особливу увагу приділили алгоритмам дій під час взаємодопомоги при негативних емоційних станах. В кінці тренінгу всі учасники продемонстрували високі морально-духовні цінності, які педагоги вміло формують у вихованців закладу.

11. Представлено творчий проєкт-драматизацію «Колобок на новий лад».
Діти середньої групи з музичним керівником підготували та показали казку для своїх друзів-дошкільників.

12. Велопробіг вихованців «Як планету зберегти?»
Акція дітей на підтримку екологічного транспорту стала гідною кінцівкою нашого «Тижня безпеки».

План основних заходів до «Тижня безпеки дитини» виконаний. Діти усіх вікових груп закріпили знання, уміння та практичні навички на випадок екстремальної ситуації.

Бережіть себе та своїх рідних!