КОНСПЕКТ інтегрованого заняття
(сенсорний розвиток, ознайомлення з природою) ( ранній вік )
Підготувала:
Вихователь ЗДО №11
Рожко І.Б.
Мета:
- продовжувати формувати у дітей уміння розрізняти предмети за величиною та кольором;
- закріпити знання про форму(трикутник,квадрат,круг,прямокутник):
- забезпечити розуміння понять «високий», «низький»,
«вгорі», «внизу»;
- розуміти значення слів: один,багато;
- продовжувати вчити називати деталі та споруду (кубик,цеглинка,призма,будинок):
- формувати вміння дітей складати з частин ціле;
- розвивати дрібну моторику пальців рук,уміння орієнтуватися в просторі;
- виховувати взаємодопомогу, бажання доводити справу до кінця;
- виховувати любов до природи, дбайливе відношення до мешканців лісу.
Матеріал: декорація лісової галявини,лист від зайчика, хатинка, іграшкові зайчики, кошик з морквою, будівельний матеріал (кубики цеглинки,призма); дидактичні ігри:
«Виклади доріжку», «Велика,мала морквинка», « Будиночок для зайчика» , «Склади сніговичка».
Хід заняття
У нас сьогодні свято,
Гостей зібралося багато!
А ну ж на мене подивіться!
І веселенько усміхніться!
Гостям, тепер один одному.
Вихователь. Діти, подивіться скільки гостей до нас прийшло. Давайте привітаємось з ними.
- Добрий день!
(Чути звуки скрекеке-скрекеке ) . Хто це? (Діти відповідають).
Що хоче нам сорока повідомити?
- Ой, піду гляну.(Приносить листа)
- Дітки,сорока принесла нам листа від зайчика.
Вихователь. Малята,хочеться дізнатися, що в цьому листі? Але ж ви ще не вмієте читати. Тоді я сама вам його прочитаю.
(відкриває і читає лист)
« Дорогі мої,малятка,
любі хлопчики й дівчатка!
Холодної ,зимової днини
я святкую свої іменини.
Всіх вас до себе в гості
хочу запросити.
То ж до лісу вирушайте,
Мою хатинку відшукайте»
Вихователь. Дітки, але ж я не бачу доріжок в ліс,тільки лежать якісь фігури- трикутник, прямокутник,круг,квадрат,овал (Напевно зайчик на щось підказує). Зараз ми їх розглянемо, яка фігура,колір,величина.
Дидактична гра «Виклади доріжку»
Вихователь. Ну що, вирушаємо до лісу на пошук зайчикової хатинки,щоб привітати його з днем народження.
- Малята, а що любить їсти зайчик?(Діти відповідають).
Так,він дуже полюбляє моркву. Ось у мене кошик.Ми зберемо морквинки зайчикові в дарунок.
Дидактична гра «Велика,маленька морквинка»
Вихователь. Діти, куди ми з вами прийшли? (Діти відповідають)
- Погляньте ,навколо – як гарно в зимовому лісі.
(Вихователь пропонує дітям сісти на пеньочки)
- Що росте у лісі? (Діти відповідають)
- А що це у ялинки?( показую на гілочки).
- А що росте на гілочках?(голочки).
- Які голочки?(зелені,колючі)
- У лісі ростуть ялинки високі і низькі
- Яка ось ця ялинка? (висока).
- А ось ця?( низька)
- А скільки ялиночок у лісі ? (багато)
- Хто сидить на ялиночках? (Діти називають)
- Де сидить горобчик вверху чи внизу?
- Де сидить синичка?
Вихователь. А хто це там висуває вушка? Де сидить зайчик?( під ялиночкою в хатинці)
(Діти підходять до зайчика і вітають зайчика з днем народження,дарують йому морквинки)
- Дітки, але зайчик чомусь сумний, невеселий: « Що трапилось?» Він мені сказав на вушко що до нього прибіжать на іменини маленькі зайченята, а в них немає будиночків і вони можуть замерзнути в зимовому лісі.
- Збудуємо будиночки зайченятам? (Діти відповідають)
- З чого можна збудувати будиночки, щоб зайченятам було тепленько? Що у вас є на столиках? (Діти відповідають-кубики,цеглинка, призма)
Дидактична гра « Будиночок для зайчика»
Вихователь. Ось ми й справились.
Зайчик. Дякую вам, малята. Ви побудували зручні і теплі будиночки для маленьких зайченят.
Вихователь. Зайчику, наші дітки вміють не тільки гарно працювати, а й гратися. І тебе запрошують до гри.
(Діти грають в гру)
В лісі на галявці пострибали зайці ( Діти стрибають)
Зайцям холодно сидіти,
Треба лапоньки погріти. ( Діти роблять ковзаючи рухи- гріють лапки)
Зайцям холодно стояти,
Треба трішки пострибати (Діти стрибають)
Вихователь. Малята, але нам уже час повертатися в садочок . А зайчик хай зустрічає своїх гостей – маленьких зайченят.
До побачення, зайчику.
Вихователь. Йдемо далі, ліс ще не закінчився. Малята, подивіться, що сталося з сніговичками .По лісу гуляла хуртовина і наробила шкоди сніговичкам (на галявині розкидані складові частини сніговиків).Давайте ми з вами складемо сніговичків, допоможемо їм.
Дидактична гра «Склади сніговичка»
Вихователь.Погляньте,сніговички тепер веселі,задоволені.
Молодці,ви впорались і з цим завданням
Діти, вам сподобалось у зайчика на іменинах та в лісі?
Ви були молодці,зробили багато добрих справ у лісі. А
тепер нам час повертатися до садочка.